נדל"ן ביוון - למה?

הכרות עם יוון:

יוון (הרפובליקה ההלנית ) היא מדינה בדרום-מזרח אירופה, השוכנת בקצה הדרומי של חבל הבלקן לחוף הים התיכון.
גבולות יוון: צפון – בולגריה, אלבניה ומקדוניה הצפונית, מזרח- טורקיה והים האגאי, מערב- הים היוני ובדרום- הים התיכון.  עיר בירת יוון הנה- אתונה( Athens)  והעיר השניה בגודלה היא- סלוניקי. (Thessaloniki) 

ביוון קיימים כ-3,000 איים, את הבולטים מביניהם כולם מכירים (רודוס, כריתים, מיקונוס, זאקינטוס, תאסוס, אנדרוס, לפקדה, קרפאטוס, קוס, פאוס וכו') 
80% משטחה של יוון מכוסה הרים וגבעות, יוון ביחס לשטחה היא המדינה השנייה ההררית ביותר באירופה אחרי שוויץ.
הר האולימפוס, המתנשא לגובה של 2917 מטר מעל פני הים הוא הנקודה הגבוהה ביותר ביוון , ההר השני בגובהו ביוון הוא ההר המכונה סמוליקאס והוא מצוי צפונית לכפרי זגוריה, חלק מרכס הרי הפינדוס, ביוון יש בסה"כ 38 הרים מעל גובה של 2000 מטר.  
ביוון ישנם אתרי סקי מדהימים, ובשונה מימה שחושבים, יוון לא מתאימה רק לתקופות הקייץ החמות אלה, גם לתקופות הסתיו  אתם תחשפו לנופים עוצרי נשימה.
ביוון יש 16 נמלי תעופה בין לאומיים, נמל התעופה הגדול והבולט ביותר ביוון נמצא באתונה וממנו ניתן לטוס בטיסות ישירות למקומות רבים בעולם.

אוכלוסייה ותיירות:

האוכלוסייה ביוון מונה כ 11.5 מליון איש. ואילו כמות התיירים שהגיע ליוון בשנת 2018 עומד על כ- 33 מליון איש, מספר התיירים הגבוה ביותר שראת יוון. 
בזכות ענף התיירות העולה ביוון, נפתחו עוד כ 290,000 מקומות עבודה חדשים, ושיעור ההבטלה יורד.  והמדינה הכניסה מעל 21 מיליארד אירו רק משנת 2018 
תיירות שהולכת וגדלה עם השנים במעל 10% לכל שנה. 
אנו צופים שכמות זו רק תגדל, לאור העובדה שמתגלים אזורים חדשים ומרהיבים הסוחפים תיירות רבה מכל העולם. 

0
מליון תיירים
0
מליון תושבים

מבט על הנדל"ן ביוון:

כשאנשים חושבים על המילה יוון הם יכולים לראות אותה משני זוויות שונות
הזווית הראשונה- איים מדהימים, נופים עוצרי נשימה, ענף תיירות עולה אם הזמן, משמע – אין עשן בלי אש- בטוח יש משהו בגו.
הזווית השניה- מינוף עצמי על ידי השקעות נדל"ן באזור שרק מתפתח.

עד כה קראתם על יוון בתמונה הכוללת- בואו ניראה איך משקיעי הנדל"ן יכולים לעשות מהנתונים האלה כסף ולהכפיל את אחוזי התשואה שלהם. 
כל זה בתנאי השקעה נוחים ואולי גם בקבלת "גולדן וויזה" 

בשנתיים האחרונות שוק הנדל"ן ביוון עבר מהפך, ממצב של שוק קפוא למצב של שוק צומח המהווה מוקד משיכה להמון משקעים זרים. עקב גידול מתמיד במספר התיירים המגיעים ליוון מדי שנה וחלק רב מתיירים אילו מחפשים לחיות את יוון, להרגיש אותה ולא להוציא הרבה כסף על שימוש במלונות יקרים מכדי לקבל איכות חיים גבוה. ולכן, לאחר פריצת אתרים – Airbnb- ו Booking- לשוק המקומי, ועצם היותם אתרים חוקים ביוון. רבים מהמשקיעים נהנים מפלטפורמות אילו על מנת להגדיל את החוזה התשואה החודשיים.  איך זה עובד?  במיקום לקנות נכס, להשכיר אותו ליוונים מוקמים ולהכניס תשואה קבועה של -8%- בלבד. (לא רע כלל לאומת ארץ ישראל, אך עדיין ניתן להכניס יותר)  קונים נכס באזורים אטרקטיביים שמרבית התיירים בה משתמשים בפלטפורמות אילו ולא בבית מלון. ( אנו ממליצים לעזר באנשי מקצועי החיים את שוק הנדל"ן ביוון) ובכך מכניסים תשואה ממוצעת בין 19% ל 12% בהתאם למיקום ולאזור. כדי להינות מאחוזי תשואה אילו- אין צורך בסכומי עתק, לרוב דירות אילו עולות במחיר התחלתי של כ 50,000 אירו לדירת סטודיו שתכניס לכם מעל 10% תשואה בשנה. 

ממה נהנה המשקיע הישראלי בקניית נכסים ביוון?

  • קניית נכס- רישום מלא בטאבו בסכומים המתחילים ב 200,000 ש"ח
  • אחוזי תשואה גבוהים ממקומות רבים בעולם ועומדי על ממוצע של 8%-12% בהתאם לאופי ההשקעה.
  • שכירות לטווח ארוך- תשואה קבוע של -8%- גבוהה ביותר מ 4% מישראל
  • הנאה מענף התיירות, שכירות לטווח קצר- שימוש בדירות מאובזרות ומרוהטות לשימוש לילי ע"י אתרים Airbnb- ו Booking- ונהנים מתשואה העומד על ממועצ של 10%-12% ואף יותר. (יש לעזר בחברת ניהול)
  • אמנת מס בין ישראל ליוון המונעת כפל מס- סיבה נוחה מאוד להשקעה ביוון היא, אמנת מס חזקה בין שני המדינות, המאפשרת למשקיע הישראלי לשלם רק ביוון ובמדרגות הכנסה, כאשר המדרגה הראשונה והעיקרית עומדת על: הכנסה עד 12,000 אירו בשנה תשלום שנתי של 15% מס ביוון.
  • פטור ממיסים רבים בזמן קניית הנכס- משקיע ישראלי הקונה נכס משלם רק 3.09% מס רכישה (ללא תלות בכמו נכסים) , ו 0.75% מס העברת בעלות.
  • עליית ערך הנכס- שוק הנדל"ן ביוון בהתאוששות מה שמקנה למשקיעי הנדל"ן אפשרות לקנות נכס בסכום נמוך מאוד היום ולמכרו אותו בעתיד בעליית ערך של 15% בשנה.
  • מיקום גאוגרפי- יוון וישראל ממקומות קרוב מאוד אחת לשניה, כל שלמשקיע הישראלי יש נוחות רבה בקניית נכסים ביוון- ביקור הנכס במהירות ובזול ( בין שעה וחצי לשעתיים וחצי טיסה תלוי במיקום הנכס)

מהם ההוצאות הנלוות בהליך רכישת הנכס:

5%

מקדמה של 5,000 אירו או 5% ממחיר הנכס (הגבוה מביניהם) דמי רצינות

3.09%

מס רכישה, ללא תלוי בכמות נכסים

0.75%

מס העברת בעלות

1.5%

עו"ד

1.5%

נוטריון

זמן העברת הבעלות עומד על כחודש בממוצע ובמידה ואין בעיות בנכס.

ההליך עצמו לא מסובך אבל מומלץ מאוד לעבור אותו עם מומחים בתחום הנדל"ן ביוון אשר מכירים את כל החוקים ואת סדר השתלשלות הדברים

יש לכם שאלות? רוצים לדעת עוד?
מלאו פרטים ונחזור בהקדם